2015 DUBAI Duty Free Tenis Şampiyonası - 1. Gün

    Güneşli bir Dubai sabahı saatler 12 yi gösterdiği vakit maçlar başladı. Bugünkü özetler şöyle:


  • İtalyan tenisçi Flavia Pennetta ile Julia Goerges arasında oldukça çekişmeli geçen maçı 2-6, 7-6(3) ve 6-4’lük setler sonunda İtalyan atlet kazandı. 

  • Turnuvada daha önce final oynayan Julia Goerges aldığı dört match point’ı harcayarak maçıda vermiş oldu.
 

  • 10 numaralı seri başı Pennetta 2011’de Dubai Turnuvası'nda yarı finalde veda etmişti.  Geçen yıl da Agnieszka Radwanska'yı yenerek adını çeyrek finale yazdıran Pennetta yine turnuya veda etmek zorunda kalmıştı.  • Saat 19:00 sıralarında Center Court’ta başlayan günün ikinci önemli maçını BilgiDubai adına Alp Sarper izledi. 

 

  • Geçen yılın finalisti Fransız raket Alize Cornet ile Belçikalı tenisçi Kristen Flipkens arasında oynanan maça çok iyi başlayan Alize Cornet ilk seti 6-0’lık müthiş bir skorla tamamlayarak büyük alkış topladı. İkinci sette yine etkili bir oyun sergileyen Cornet skoru 3-0’a kadar getirdikten sonra rakibinin hiç beklenmedik bir performans sergileyerek kendisini hezimete uğratmasına mani olamadı ve bir hayli uzayan seti 6-7 yenik kapattı.
   

  • Maçın 3. setinde artık iki sporcunun da yorulduğu gözlenirken rekabet de artarak devam etti. Kristen Flipkens’in üst üste yaptığı basit hataları çok iyi değerlendiren Cornet bu seti toplam oyun üresi 3 saat 11 dakikayı gösterirken 6-3 alarak maçı kazandı. Maç sonrası sevincini gizlemeyen Cornet'e karşılık sinirlerine hakim olamayan Flipkens rakibinin elini sıktıktan sonra raketini yerde parçalayarak birazda olsa memnuniyetsizliğini gidermiş oldu.


  • 16 Şubat Pazartesi günü saat 12:00’da bayanlar turnuvasında yer alan tek Türk temsilcimiz genç raket Çağla Büyükakçay Kanadalı rakibi Gabriela Dabrowski ile 3. kortta karşılaşacak.