Alp Sarper 2015 Abu Dhabi HSBC Golf Championship’den bildiriyor.

Alp Sarper BilgiDubai için 2015 Abu Dhabi HSBC Golf Championship’den bildiriyor.

2015 Abu Dhabi HSBC Golf Championship başlıyor. 2006’da ilk defa düzenlenen şampiyonanın bu yıl onuncusu yapılıyor. Başladığı tarihten itibaren European Golf Turnuvası'nın en popüler ve bir o kadar da zorlu ayaklarından sayılan Abu Dhabi HSBC Golf Championship dünyanın en iyi golfçülerini buluşturmaya devam ediyor.

Her yıl dünya çapında 400 milyon spor sever tarafından takip edilen turnuva Abu Dhabi’nin uluslararası tanınırlılığını arttırmakla beraber şehre ciddi bir gelir kaynağı da sağlamakta.  

Şampiyonayı kazanan sporcu 2,700,000 ABD doları ödül ile golf dünyasının en yüksek para ödülünü de elde etmiş olacak.  

Geçen yıl Phil Mickelson ve Rory McIlroy ile ezeli rekabet sonrasında Falcon Cup’ın sahibi olan İspanyol Pablo Larrazábal bu yılın favorileri arasında.  

2015 turnuvasına katılacak 126 golfçü arasında dünya sıralamasında 1. ve 2. sırada bulunan Rory McIlroy ve Henrik Stenson'ın yanı sıra 5 numaralı ismi Justin Rose ve 3 kez şampiyonluk tatmış olan Martin Kaymerwho da var. 10 numaralı seri başı Amerikalı Rickie Fowler Avrupa turnuvasına ilk defa Abu Dhabi HSBC Golf Championship ile katılacak isimlerden.

Bu sene Falcon Kupası için ezeli rekabeti canlı izlemek isteyen okuyucularımız 15-18 Ocak tarihlerinde Abu Dhabi Golf Club’ı ziyaret edebilirler.