BAE vize

------ COK YAKINDA!!!   BU SAYFA HALA TEST ASAMASINDADIR! ------

DIKKAT VIZE ISLEMLERINE BASLAMAMISTIR BU SAYFA TEST ASAMASINDADIR!

BilgiDubai Grubu Üyeleri’ne Özel B.A.E. Turist Vizesi Tedarik Prosedürü (Dubai vize, Abu Dabi Vize)

Ucretler:

1-14 gunluk vize (360dirhem)

15-30 gunluk vize (460dirhem)

Vize uzatma (max 30 gun) 860 dirhem

Not: Hotel fiyatlari dahil degildir.

Gerekli evraklar:

Sadece Pasaport kopyasi ve vesikalik fotograf!

Sevgili BilgiDubai Üyeleri;

Sayın Mehmet Can Eronat’ın yapmış olduğu bilgilendirme ve tatlı ısrarları sonucu, beraberce sizler için bir işkence haline gelen, yakınlarınız ve arkadaşlarınızın kısa ziyaretleri sebebi ile gerekli olan Turist Vizesi yükünüzü omuzlarınızdan almak üzere, evde veya işyerinizde oturduğunuz yerden bile internet bağlantısı olan bilgisayarınızla halledebileceğiniz beş adımdan oluşan basit bir prosedür hazırladık:

1.Adım : BilgiDubai Websayfasi’nda yer alan ilgili formu eksiksiz doldurup tıklıyorsunuz.

DIKKAT VIZE ISLEMLERINE BASLAMAMISTIR BU SAYFA TEST ASAMASINDADIR!

2.Adım : Tarafımıza ulaşan bilgilerin doğruluğu kontrol edildikten sonra, sizlere kolaylıkla hazırlayacağınız dökümanların listesinin (bkz. Gerekli Evraklar), ofis detaylarımızın ve banka hesap numaralarımızın yer aldığı bir elektronik posta iletilecek.

3.Adım : İstenmiş olan dökümanların ve banka dekontunun (ödeme banka havalesi ile yapıldı ise) elektronik ortamda taranmış renkli kopyalarını (JPEG formatında) ekleyerek gönderilmiş olan elektronik postamızı yanıtlıyorsunz.

4.Adım : İşte sıra en zor işlemde. Artık rahatça arkanıza yaslanıp geri kalan işlemleri bizim profesyonel ekibimize bırakma ve 2 ile 5 iş günü sürecek olan tedarik işlemini bekleme zamanı  Vizeniz elimize geçer geçmez, mümkün olan en kısa sürede tarafınıza elektronik posta ile iletilecektir.

5.Adım : 1-14 günlük Turist Vizesi Başvurusu’sunda bulunan misafirlerimize vizenin basımı ile ilgili bilgilendirme emaili geçilecek olunup, vize sahibinin gidiş-dönüş uçak biletlerinin elektronik ortamda taranmış renkli kopyaları tarafımıza iletildikten sonra vize kendilerine ulaştırılacaktır.

Önemli Not: Abu Dhabi’ye inecek olan üyelerimizin ve/veya referans verdikleri şahısların Standart Turist Vizesi yerine Ojinal Vize’ye sahip olmaları gerekmektedir. Orjinal Vize sizlere tarafımızdan ofisimizde elden verilmektedir. Kullanımı ile ilgili lütfen tarafımızdan bilgi almayı unutmayınız.

B.A.E Turist Vizesi Başvurusu İçin Gerekli Olan Evraklar:

Geçerlilik süresi en az 6 ay olan pasaportunuzun 2. 3. 4. 5.(çocuğunuz sizin pasaportunuza kayıtlı ise) 60. sayfaları ve eğer pasaportunuza uzatma (bkz. Temditler 6. ve 10. Sayfalar arası) yaptırmış iseniz en son uzatmanın yapıldığı sayfanın elektronik ortamda taranmış renkli kopyası,

Son bir ay içerisinde çekilmiş olan renkli vesikalık fotoğrafınızın elektronik ortamda taranmış renkli kopyası,

1-14 günlük Turist Vizesi için ilgili şahsın elektronik ortamda taranmış renkli gidiş-dönüş uçak bileti kopyası,

ŞARTLAR, GENEL KOŞULLAR ve İADE KOŞULLARI

Kıymetli BilgiDubai Üyeleri;

Yukarıda yer aldığı gibi sizin için basit, bir o kadar da zahmetsiz ve hızlı hale getirdiğimiz  Turist Vizesi Tedarik Sürecimiz aslında bizler için göründüğü kadar kolay olmayıp, birçok karmaşık süreçten oluşmaktadır. Her ne kadar sıkıcı görünse de hem talebinizden sonra para ve zaman kaybetmenize sebebiyet verecek kötü bir sürpriz ile karşılaşmamanız hem de B.A. Emirlikleri’nde oturduğunuz süre boyunca genel bilgi açısından size her zaman faydalı olacabilecek aşağıdaki Koşul ve Şartları dikkatle okumanızı ve başvurunuzu yapmadan tüm maddeleri göz önünde bulundurmanızı önemle rica ederiz;

A)ŞARTLAR:

Öncelikle Arabesque Tourism olarak Turist Vizenizi tedarik etmeden seyahat biletinizi almamanızı tavsiye ederiz.

1-BilgiDubai Üyeleri için hazırlanmış özel promosyon fiyatlarından ve diğer ayrıcalıklardan yararlanmak için yapılacak başvurunun forumda yer alan ilgili sayfanın doldurulması ile gerçekleştirilmesi ve üyenin Dubai’de yaşaması veya Dubai’de yerleşik referans göstermesi zorunludur. Form icin tiklayiniz.

 

DIKKAT VIZE ISLEMLERINE BASLAMAMISTIR BU SAYFA TEST ASAMASINDADIR!

2-Turist Vizesi başvurusu yapılacak olan pasaportun geçerlilik süresi en az 6 ay olmalı, pasaport üzerindeki fotoğraf ve resmi yazılarda (bkz. Gerekli Evraklar pasaport) tahribat olmaması gerekmektedir.

3-Gönderilecek elektronik ortamda taranmış renkli vesikalık fotoğraf ve pasaport sayfalarının kopyalarının temiz ve okunaklı olması gerekmektedir. 

4-Tarafımıza BilgiDubai aracılığı ile yapılacak olan tüm talepler ‘Uygunluk Taraması’ndan geçirilecek olunup, ilgili sayfada doldurulan bilgilerin (Adres, Posta Kutusu No, Referans İsmi ve Telefon No) güvenirliliği saptanamaması durumunda başvuru talebi kabul edilmeyecektir.

5-Ödemeler peşin veya banka havalesi ile yapılmakta olup, şirket çalışma prensipleri gereği ödeme yapılmadan başvuru süreci başlatılamamaktadır.

6-Abu Dhabi Havaalanı’na inecek yolcular için Orjinal Vize gerekli olup, başvuru sırasında mutlaka belirtilmelidir.

7-Tedarik edilen her Turist Vizesi tek kullanım hakkına sahip olup, geçerlilik süresi boyunca ülkeye çoklu giriş-çıkış yapılamaz.

8-Tedarik edilen Turist Vizesi basım tarihinden itibaren 59 gün süreyle geçerli olmakta ve bu süre içerisinde ilgili şahıs tarafından kullanılmadığı takdirde para iadesi veya ücretsiz yeni vize başvuru hakkı bulunmamaktadır.

9-Tarafımızdan sağlanan Turist Vizesi ülkeye giriş tarihinizden itibaren 29 gün süreyle geçerli olup, yasal olarak ek ücrete tabi 1 defaya mahsus 30 gün ek uzatma hakkına sahiptir.

10-Daha önce B.A.E’ne yapılan ziyarette ülkede 15 günden fazla kalınmış ise; yeni vize müracatı yapılabilmesi için ülkeden son çıkış tarihinden itibaren en az 30 gün geçmiş olmalıdır.

11-Vize başvurusu yapılacak şahsın adına geçerli bir B.A. Emirlikleri vizesi veya başka bir şirket tarafından başvurusu bulunmamalıdır. Bu durumda tarafımızdan vize başvurusu yapılabilmesi için, önceki vize süresi bitiminin beklenmesi veya diğer vize tedarik eden şirketin yapılan başvuruyu iptal ettirmesi gerekmektedir.

12-Diğer vize tedarikçisi firmalar veya havayolları tarafından temin edilmiş Turist Vizesi’nin tarafımızdan uzatılmasi mümkün değildir.

13-25 yaş altındaki yalnız seyahat edecek bekar bayanların Turist Vizesi başvuruları için babalarının ya da annelerinin renkli taranmış pasaport kopyaları gerekmektedir. Aksi durumda başvuru talebi tarafımızdan kabul edilmeyecektir.

14-25 yaş altında yalnız seyahat edecek olan evli bayanların Turist Vizesi başvurusu için eşlerinin renkli taranmış pasaport kopyası gerekmektedir. Aksi durumda başvuru talebi tarafımızdan kabul edilmeyecektir.

15-B.A.E’de kalış için verilen vize süresinin aşılması halinde vize başvurusunda bulunan kişi yada referansı doğabilecek cezai ve hukuki tazminatlardan yükümlü olacaktır. 

DIKKAT VIZE ISLEMLERINE BASLAMAMISTIR BU SAYFA TEST ASAMASINDADIR!

B)GENEL KOŞULLAR ve PARA İADE KOŞULLARI:

Unutmayınız ki; yapılan her vize başvurusunun elektronik ortamda veya manuel olarak işleme konduğu anda tarafımızca ödenen geri iadesi olmayan sabit bir maliyeti söz konusudur.

1-Yukarıda sayılan şartları yerine getirmeyen ve tarafımızdan sözlü veye yazılı uyarı olmasa bile başvurusu yapılıpta reddedilen isteklerden dolayı Arabesque Tourism sorumlu tutulamaz ve para iadesi yapılamaz.

2-Abu Dhabi Havaalanı’na inecek yolcular için Orjinal Vize gerekli olup, başvuru sırasında belirtilmeyen, yanlış bilgi verilen veya sonradan yapılacak uçuş destinasyonu değişiklikleri sonucu tedarik edilen Turist Vizesi’nin ücretsiz değişimi için ve/veya hava alanında vize kontrolü esnasında yaşanacak problemlerden dolayı Arabesque Tourism sorumlu tutulamaz ve para iadesi yapılamaz.

3-Turist Vizesi ve Orjinal Vize normal şartlarda başvuru yapıldıktan 2 ila 5 iş günü içerisinde basılmakta, aksi halde ilgili resmi makamlardan (daha fazla belge istenmesi, güvenlik komitesi inceleme sürecinin uzaması vb.) ve/veya kullanılan internet ortamındaki elektronik ağ sisteminde oluşabilecek teknik sorunlardan dolayı yaşanacak gecikmelerden Arabesque Tourism sorumlu tutulamaz ve talebin iptali durumunda para iadesi yapılamaz.  

4-Sıklıkla yaşanmasa da başvurusu yapıldıktan sonra resmi makamlarca reddedilen vize talepleri ilgili üyelerimize sistemizde yer alacak kanıtları (Application rejected) ile bildirilecek ve başvurunun nitelik ve niceliği oranında %10 para iadesi yapılacaktır.

5-Başvurusu yapılan vize işleminden sonra ilgili şahsın başına gelebilecek vefat, ağır yaralanmalı kaza vb. gibi seyahati engelleyecek talihiz olaylarda durumu kanıtlayan resmi belgeler tarafımıza ulaştırıldığı anda %100 para iadesi yapılacak olunup, vize başvurusu ile ilgili tüm giderler Arabesque Tourism tarafından karşılanacaktır.

6-Tarafımızca sizin adınıza alınmış vize,  ülkeye girişinize izin verilecek anlamına gelmemektedir. B.A.E. Gümrük Vize Polisi vize sahibi kişinin ülkeye girişine izin vermeme hakkına sahiptir. Bu gibi bir durumda Arabesque Tourism doğabilecek herhangi bir maddi ve manevi zarardan sorumlu tutulamaz. 

7-Vize süresinin dolmasına karşın, vize sahibinin B.A.Emirlikleri’nden çıkış yapmaması durumunda, Arabesque Tourism Dubai Vatandaşlık ve Göçmen Bürosu tarafından kişi başına 5.000.- AED cezaya çarptırılacak olup, rücu eden bu ceza Arabesque Tourism tarafından ilgili şahıstan veya referansından tahsil edilecektir. Bununla birlikte Dubai Vatandaşlık ve Göçmen Bürosu tarafından  yolcudan tahsil edilecek olan ceza, vergi, harç türü hiç bir ödemeden Arabesque Tourism sorumlu olmayacaktır.

8- BilgiDubai vize konusunda hiç bir sorumluluk almamaktadir. Bu nedenden dolayı doğabilecek herhangi bir maddi ve manevi zarardan sorumlu tutulamaz. 

DIKKAT VIZE ISLEMLERINE BASLAMAMISTIR BU SAYFA TEST ASAMASINDADIR!