DDF Tenis Turnuvası - Çeyrek Final.

DDF Tenis Turnuvası çeyrek final maçları.

 

19 Şubat Perşembe günü Dubai International Tennis Stadium’da oynan çeyrek final maçlarında heyecan doruktaydı.

 

İlk maç Çek Cumhuriyeti vatandaşları  Lucie SAFAROVA ile Karolina PLISKOVA arasında oynandı. 2 saat 26 dakika süren mücadeli 6-3,   6-7 ve 1-6’lık setler ile  Karolina PLISKOVA kazanarak yarı finale çıkan ilk isim oldu.

Çeyrek finalin bir diğer maçı Romen Simona HALEP ile Rus Ekatarina MAKAROVA arasında oynandı. İlk seti   6-3’lük skor ile domine eden HALEP ikinci sette Rus rakibi tarafından bir hayli zorlandı ve seti 1-6 mağlup kapattı. Maç boyu HALEP için güçlü tezehüret yapan seyirciler hiç durmayan alkış ve meksika dalgalarıyla keyifli bir ortam yarattı. Çekişmenin doruk seviyeye ulaştığı son set çeyrek finalin en heyecanlısı oldu, Rus raket ile HALEP arasında 5. oyuna kadar başa baş giden çekişmeyi 3. setin sonunda 3 match point sonrasında  7-5 Simona HALEP aldı.

Carolina WOZNIACKI İle Flavia PENNETTA arasında oynan ilk sette son 2 oyuna kadar iki tenisçide bariz bir üstünlük göstermedi, setin sonlarına doğru PENNETTA’nın yaptığı basit hataları sayıya çeviren WOZNIACKI ilk seti 7-5 kazandı. İkinci sette oynadığı güzel tenise karşı hiç bir oyunu kazanamayan PENNETTA bu seti 6-0 kaybederek turnuvaya veda atti.

Çeyrek finalleredeki bir diğer maç ise iki İspanyol raket arasında gerçekleşen Gabrine MUGURUZACarla SUAREZ NAVARRO karşılaşmasıydı. İlk sette başa baş mücadele eden İspanyollar’dan SUAREZ NAVARRO ilk setin sonunda 7-6’lık skor ile gülen taraf oldu. İkinci sette rakibine karşı pek bir varlık gösteremeyen SUAREZ NAVARRO bu seti 3-6 mağlup kapattı. 3. Sette MUGURUZA’nın hızlı oyununa karşılık veremeyen SUAREZ NAVARRO bu setide 3-6 mağlup kapatarak turnuvaya veda etmek zorunda kaldı.

Çeyrek Final maç sonuçları.

  

                                                                                                                                                                                                                 Carolina WOZNIACKI

Carolina WOZNIACKI

Flavia PENNETTA

7

5

6

0

            

Yarı final eşleşmeleri - 20 Şubat Cumartesi. 

Gabrine MUGURUZA (ISP)  -  Karolina PLISKOVA (ÇEK)  Dubai: 17:00

Simone HALEP (ROM)        -   Carolina WOZNIACKI (DAN) Dubai: 19:00