WTA DDF Tenis Turnuvasi yarı final.

DDF’de Yarı Final Heyecanı

 

 

Dubai Duty Free Tenis Turnuvası yarı final ilk maçında İspanyol Gabrine MUGURUZA ile Çek Karolina PLISKOVA karşılaştı. Maça güçlü başlayan PLISKOVA İspanyol rakibinin servis hatalarını çok iyi değerlendirerek ilk seti her oyunda önde kapattı. Maç 4-4 olduğu vakit güçlü servisleri ve tek hamlede aldığı puanlar ile seti 6-4 kazanmayı başardı. İkinci sette bir çok basit hata ve nete takılan servislerine rağmen puan kaybeden MUGURUZA bu seti 5-7 kazmayı bildi ve durumu 1-1 yapmayı başardı. 3. sete hızlı başlayan PLISKOVA rakinin yaptığı 6 çifte hataya karşılık hiç hata yapmazken kullandığı 25 servisten on dokuzunu sayıya çevirdi. 3. sette yorğunluğunu gizleyemeyen MUGURUZA 2 saat 45 dakika süren maç sonunda 7-5 lik 3. set skoru ile turnuvaya yarı finalde veda etmek zorunda kaldı ve fınale yükselen isim PLISKOVA oldu. 

MUGURUZA 21 Şubat günü Doubles finalinde turnuva'nın çeyrek finalinde elediği vatandaşı İspanyol Carla SUAREZ NAVARRO ile Macar Timea BABOS ve Fransız Kristina MLADENOVİC ile karşılaşacak.  

İlk yarı final maçının ardından WTA Dubai Duty Free (DDF) Tenis Tunuvasının 15. yılını kutlamak üzere yapılan plaket töreninde gecenin ilk finalisti Karolina PLISKOVA ve WTA’in yeni atanan başkanı Micky Lawler, Dubai Duty Free organizatörleri, Executive Vice Chairman Colm McLoughlin, DDF başkanı George Horan, turnuva direktörü Salah Tahlak, ve Pazarlama başkan yardımcısı Sinead El Sibai’e günün önemine dair bir plaket taktim ettiler.

 

 

Günün 2. yarı final karşılaşmasında 1 numaralı seri başı Simona HALEP ile Caroline WOZNIACKI karşılaştı. Turnuvanın iki favorisi 3 setten oluşan ve 1 saat 42 dakika süren karşılaşmada ilk seti 6-2 lik rahat bir skor ile WOZNIACKI kazandı. 2. sette Simona HALEP’in kendine gelmesiyle rakibi karşısında varlık gösteremeyen WOZNIACKI bus etten 1-6 mağlup ayrıldı. 3. sette iki tenisçi arsındaki rakabetin doruk seviyedeydiç Karşılıklı ace ve uzun rally’ler ile geçen setin sonunda Romen raket Simona HALEP rakibinin anlık hatalarını sayıya çevirmeyi bildi ve seti 7-5 kazanarak adını Dubai Duty Free Tenis turnuvası finalisti olarak yazdırmayı başardı.

Yarı Final Sonuçları

 

21 Şubat Cumartesi günü saat 19:00’da Karolina PLISKOVA ile Simona HALEP  WTA Dubai Duty Free Tenis turnuvası finalinde karşılaşacak. Maç Dubai Sports 1 ‘den naklen yayınlanacak.